15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës/ Kush po e dekonspiron operacionin, SPAK, policia apo gjykata?

15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës/ Kush po e dekonspiron operacionin, SPAK, policia apo gjykata?

20:48, 08/12/2023
A+ Aa A-

SPAK mësohet se ka lëshuar 15 urdhër arreste për inceneratorin e Tiranës, por ende nuk ka emra.

Operacioni për ekzekutimin e urdhrave nga policia dhe agjentët e BKH-së është në vijim.

Blutë e shtetit zyrtarisht thonë se nuk kanë urdhëra të tillë nga Gjykata e Posaçme me kërkesë të SPAK, dhe një qëndrim i tillë vjen në kohën kur ende nuk janë ekzekutuar të gjithë urdhrat.

Burime të besueshme thonë se ka mes personave që kërkohen për tu arrestuar apo komunikuar masë që kanë dalë së fundmi jashtë vendit.

Dalja e informacioneve para ekzekutimit të vendimit prej tre ditësh, ngre dyshime për rrjedhje të veprimeve mes SPAK, Gjykatës së Posaçme dhe policisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco