Bastiset sërish argjendaria në Prishtinë që lidhet me grabitjen në Suharekë

Bastiset sërish argjendaria në Prishtinë që lidhet me grabitjen në Suharekë

18:17, 03/12/2023
A+ Aa A-

Pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese, kanë rrethuar argjendarinë “Baraku” në Prishtinë, pronari i së cilës është arrestuar për bashkëpunim me grupin të cilët kanë kryer grabitjen në Suharekë.

NJSI-ja është duke bërë bastisje sërish në këtë argjendari.

Nga ky aksion janë duke u konfiskuar sërish stoli ari, ndërkaq brenda lokalit ka edhe hetues policorë.

Nga ngjarja e grabitjeve në Suharekë, një person është vrarë, dy policë janë plagosur një është lënduar dhe shtatë të dyshuar janë arrestuar.

   

   

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Shto koment

  Denonco