VIDEO/ Në automjetin e mbushur me drogë, ja pamjet kur shefi i kufirit lejon ‘passatin’ që të kalojë pa kontroll

VIDEO/ Në automjetin e mbushur me drogë, ja pamjet kur shefi i kufirit lejon ‘passatin’ që të kalojë pa kontroll

14:51, 03/12/2023
A+ Aa A-

Ndërkohë që gjykata la prapa hekurave ish-kryekomisarin Stiljan Pasho, me detyrë Shef i Sektorit të Kufirit në Korçë, janë siguruar pamjet e kamerave të sigurisë në pikën e kalimit kufitar kur transportuesit e drogës kalojnë lëndën narkotike pa u kontrolluar.

Zyrtari i lartë policor u arrestua më 30 nëntor, pasi nëpërmjet doganës së Kapshticës kaluan drejt Greqisë plotë 26 kg kanabis.

Në video shihet momenti kur Pasho bën me shenjë që mjeti i mbushur me kanabis dhe i drejtuar nga Lorenco Lika të kalojë kufirin pa u kontrolluar. Avokati pretendoi se Pasho nuk kishte dijeni për drogën.

Nëpërmjet mjetit tip “Passat” ku ndodhej lënda narkptike, Pasho kishte mbërritur në pikën e kalimit kufitar. Droga u sekuestrua nga autoritetet greke ndërsa në pranga ra edhe 36-vjeçari. Policia sekuestroi edhe 3 mijë euro dhe 3 telefona celularë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco