Burrel/ Makina përplas të miturin, dërgohet urgjentisht në spital

Burrel/ Makina përplas të miturin, dërgohet urgjentisht në spital

15:03, 01/12/2023
A+ Aa A-

Një aksident me pasojë plagosjen e një fëmije të mitur ka ndodhur pak minuta më parë në Burrel.

Njoftimi i Policisë:

Mat/informacion paraprak Me datë 01.12.2023, në qytetin e Burrelit, shtetasi H.H., 46 vjeç, duke drejtuar automjetin tip "Fiat", (i një shoqërie private që meret me transportimin e vlerave monetare) dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka aksidentuar një fëmijë të mitur. I mituri po merr ndihmë mjekësore në spitalin e Burrelit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariat. Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë po kryen hetimet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco