Kukës, borë dhe erë e fortë në zonat malore, rrëshqitje gurësh në disa akse rrugore

Kukës, borë dhe erë e fortë në zonat malore, rrëshqitje gurësh në disa akse rrugore

08:35, 29/11/2023
A+ Aa A-

I gjithë territori i qarkut të Kukësit vazhdon të jetë i përfshirë nga reshje shiu e bore në zonat e thella malore,  shoqëruar me erë të fortë dhe në disa segmente rrugësh ka pasur rënie inertesh, gurësh si dhe bllokime tumbinosh.

Firmat kontraktore kanë punuar gjatë gjithë kohës për pastrimin dhe mbajtjen e tyre në funksion.

Nga informacioni i marrë nga institucionet vendore, rrugët nacionale tani janë të qarkullueshme, energjia elektrike nuk mungon dhe furnizimi me ujë vazhdon.

Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco