Librazhdi përfshihet nga reshjet e shiut dhe era, bllokohet qarkullimi i automjeteve

Librazhdi përfshihet nga reshjet e shiut dhe era, bllokohet qarkullimi i automjeteve

19:41, 28/11/2023
A+ Aa A-

Një pjesë e madhe e qytetit së Librazhdit është përfshirë nga një stuhi e pazakontë pasditen e sotme.

Reshje të dendura shiu të shoqëruara me erëra të fuqishme kanë shkaktuar probleme të shumta. Raportohet se për shkak të mbizotërimit të motit të keq është bërë pothuajse i pamundur qarkullimi i automjeteve nëpër rrugë.

Ndërkohë era e fortë ka sjellë jo pak pasoja duke dëmtuar pemë, shtyllat e energjisë elektrike, përcjellës të rrjetit elektrik si edhe duke zhvendosur çadra, tavolina e karrige të lokaleve.

Gjithashtu për shkak të reshjeve të dendura janë përmbytur disa rrugë. Sakaq, të gjitha ndërmarrjet e shërbimeve të bashkisë Librazhd dhe strukturat e emergjencave civile kanë kaluar në gatishmëri për të përballuar situatën e krijuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco