Autobusi me nxënës i nisur nga Gostivari për të festuar Pavarësinë, përplaset me një makinë

Autobusi me nxënës i nisur nga Gostivari për të festuar Pavarësinë, përplaset me një makinë

16:22, 28/11/2023
A+ Aa A-

Një autobus me targa të Gostivarit i cili transportonte nxënës shqiptarë nga Maqedonia e Veriut për të marrë pjesë në Festat Kombëtare të 28 & 29 Nëntorit në Vlorë e Tiranë, është përfshirë në një aksident pak kilometra në dalje të qytetit të Librazhdit.

Burime jo zyrtare bëjnë me dije se një makinë është përplasur me autobusin në vendin e quajtur “Kthesat e Murrashit”.

Paraprakisht raportohet vetëm për dëme materiale dhe fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Ende nuk janë të qarta rrethanat e aksidentit, ndërsa dyshohet se moti me reshje të dendura dhe mjegull mund të ketë qenë një ndër shkaqet që ka favorizuar aksidentin.

Ndërkohë policia dhe autoambulanca ndodhen në vendin e aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco