Librazhd, i shpëton për fat aksidentit, autobusi me nxënës nga Maqedonia e Veriut

Librazhd, i shpëton për fat aksidentit, autobusi me nxënës nga Maqedonia e Veriut

12:46, 28/11/2023
A+ Aa A-

Një autobuz me nxënës nga Maqedonia e Veriut, me targa të Gostivarit, i ka shpëtuar pa pasoja dhe pa asnjë të lënduar, përplasjes me një makinë në dalje të qytetit të Librazhdit.

Nxënësit raportohet se janë mirë dhe se ka vetëm dëme materiale.

Ata ishin nisur në grup për të kremtuar festat kombëtare të 28-29 Nëntorit në Shqipëri.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe pritet njoftimi zyrtar. Dyshohet se përplasja ak ardhur për shkak të motit të keq dhe lagështisë në rrugë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco