Vodhën një shumë parash në një banesë, pranga dy ‘skifterëve’ në Fier

Vodhën një shumë parash në një banesë, pranga dy ‘skifterëve’ në Fier

10:13, 20/09/2023
A+ Aa A-

Dy persona kanë rënë prangat e policisë, pasi akuzohen për një vjedhje. Bëhet fjalë për shtetasit Marjus Filipi dhe Erion Qorri.

NJOFTIMI I POLICISE

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier, si rezultat i veprimeve hetimore dhe operacionale, të kryera pas denoncimit të bërë nga shtetasi E. H., se në banesë i kishin vjedhur një shumë parash, bënë të mundur identifikimin, kapjen dhe ndalimin e shtetasve M. F., 39 vjeç dhe E. Q., 42 vjeç, të dy banues në Fier.

Vijojnë veprimet hetimore për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të kenë kryer këta shtetas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco