Lajmi i fundit

LIVE/ Adi Krasta në 'A Show'

Kapet duke transportuar 31 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Greqi

Kapet duke transportuar 31 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Greqi

17:16, 06/06/2023
A+ Aa A-

Një 30-vjeçar shqiptar dhe një shtetase greke janë arrestuar në Thesproti të Greqisë, pasi janë kapur në flagrancë duke transportuar 31 emigrantë të paligjshëm.

31-vjeçari u kap duke transportuar emigrantët në një kamion drejt kufirit greko-shqiptar, kundrejt pagesës 100 euro.

Ndaj të riut shqiptar me iniciale I.X., rëndon akuza e transportit të emigrantëve të paligjshëm. Nga hetimet e policisë, 30-vjeçari i kishte marrë emigrantët nga zona e Peloponezit për t’i transportuar pranë kufirit greko-shqiptar, kundrejt pagesës prej 100 eurosh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco