Trikala: Kapen në flagrancë dy hajdutë, njeri shqiptar, akuzohen se kanë grabitur në 8 shtëpi

Trikala: Kapen në flagrancë dy hajdutë, njeri shqiptar, akuzohen se kanë grabitur në 8 shtëpi

09:49, 01/06/2023
A+ Aa A-

Bëhet fjalë për një grek dhe një shqiptar, rreth 30 vjeç – vjedhja e tyre arrin në 20 mijë euro.

Nëndrejtoria e Sigurisë së Trikallës i dha fund aktivitetit të hajdutëve që kishin plaçkitur banesat si në qytetin e Trikallës ashtu edhe në atë zonë.

Sipas informacioneve të Trikalaneës.gr, hajdutët janë kapur “në flagrancë” në tentativën e tyre për të plaçkitur një shtëpi në Trikala.

Bëhet fjalë për një grek dhe një shqiptar, rreth 30 vjeç. Nga hetimet e Policisë rezultoi se muajt e fundit dy të rinjtë bënin punë “të arta” pasi kishin hapur të paktën 8 shtëpi të tjera, nga të cilat kishin “hequr” para, bizhuteri, sende të ndryshme me vlerë, madje edhe pajisje elektrike! Dhe plaçka e tyre llogaritet të arrijë në 20 mijë euro.

Për çështjen, e cila tashmë do të marrë rrugën e Drejtësisë, pritet një njoftim zyrtar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Qarkut të Thesalisë, ndërkohë që vijojnë hetimet e Policisë për të përcaktuar nëse të rinjtë janë të përfshirë në veprime të tjera të ngjashme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco