Njëri nga viktimat i dënuar për vrasje më parë në Kavajë, ishte problematik

Njëri nga viktimat i dënuar për vrasje më parë në Kavajë, ishte problematik

21:14, 29/03/2023
A+ Aa A-

Armand Gosa, një prej personave që mbeti viktimë nga konflikti me armë pasditen e kësaj të mërkure në Kavajë, ka qenë i dënuar më parë për vrasje.

43-vjeçari plagosi me kazmë Gent Gjuzin, i cili më pas ndërroi jetë në spital.

Pasditen e sotme, Rexha u konfliktua me 43-vjeçarin Armand Gosa, teksa të dy humbën jetën.

Konflikti mes tyre nisi 3 ditë më parë dhe u takuan sërish sot për t’u sqaruar. Fillimisht nisi konflikti verbal që më pas çoi në përdorimin e armës dhe thikës.

Pasi kanë ecur për disa hapa në zonën e kryqëzimit të valutave, Gosa ka qëlluar me thikë Rexhën dhe ky i fundit e ka qëlluar me armë.

Armand Gosa njihej si një konsumues i alkoolit dhe ka pasur edhe më parë konflikte me persona të tjerë.

Armand Gosa dhe Sali Rexha i kanë ndërruar emrat në gjendjen civile, pasi i kishin Edmond dhe Altin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco