Policia e Vlorës shoqëron disa persona për sulmin mbi 'Top Channel'

Policia e Vlorës shoqëron disa persona për sulmin mbi 'Top Channel'

14:38, 27/03/2023
A+ Aa A-

SYRI TV mëson se Policia e Vlorës ka shoqëruar në komisariat disa persona të cilët mund të kenë lidhje ose dijeni për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme, goditjen me armë të "Top Channel".

Policia ka djeni se automjeti që ka ndihmuar në largimin e autorëve nga vendi ngjarjes ka udhëtuar drejt Vlorës.

Dyshimet e Policisë së Vlorës janë shtuar edhe më tepër pasi pas ngjarjes në Tiranë, disa orë më vonë, policia ka konstatuar një automjet në kamerat e sigurisë që duket sikur ndalon në autostradë dhe hedh diçka në ferrat jashtë rrugës.

Policia e ka identifikuar automjetin dhe ka marr në pyetje disa drejtues automjetesh dhe persona të tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Patrioti!27/03/2023 17:36

Policia e Vlores drejtohet nga nje mik i gjithe bandave kriminale qe veprojne ne Shqiperi nga veriu ne jug, Ermal Muça quhetNjihet si mashtrusi me i madh ne Policine Shqiptare, per iskenime sajesa e lloj lloj pislleqesh, eshte edhe ushtar i Shullazit( media leshi jeni ju se nuk ka gazetar qe nuk e njeh kete moster). Kjo e vlores eshte nje shashke tymuse e jetij krimineli per te çorjentuar hetimin e ber zhurme per shperqendrimin e opinjonit dhe marrjen vemdje se ai po punon, moster esht ky paço. Do jemi ketu e do shikoni kete qe them une, nje shashke tymuse te Ermal Muçe, nga ato qe vetem ai mundet ti beje, askush tjeter ne policine e shtetit.

Shto koment

Denonco