Lajmi i fundit

EMRAT/ Plagosja me armë në Burrel, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori. 8 të shoqëruar

Nisin hetimet për vetëvrasjen e punëtorit spanjoll në Divjakë

Nisin hetimet për vetëvrasjen e punëtorit spanjoll në Divjakë

08:30, 22/03/2023
A+ Aa A-

Këto janë pamjet e hotelit në Divjakë, ku mbrëmjen e së martës, një spanjoll vrau veten duke prerë damarët: Francisko Cervilla. Franciso Cervilla që dyshohet sipas Policisë se kreu vetëvrasje duke prerë damarët duke bërë dush në banjë,  punonte në një firmë ku montoheshin paisje për serat. Ai kishte një muaj që punonte bashkë me shtetesin tjetër spanjoll O.V.

Njoftimi i Policisë së Shtetit:

"Në fshatin Karavasta, Divjakë, në një hotel, shtetasi spanjoll F. C., 47 vjeç, dyshohet se ka dëmtuar veten me mjet prerës (thikë) dhe për pasojë ka humbur jetën.

Sipas deklarimeve të para të shokut të tij të dhomës, shtetasit spanjoll O. V., 41 vjeç, rezulton se 47-vjeçari është dëmtuar me mjet prerës gjatë kohës që ka qenë duke bërë dush. 

Nga ana e grupit hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po kryhen veprime të thelluara hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, për të përcaktuar shkakun e kryerjes së vetëvrasjes. 

Ndërkohë, është shoqëruar në ambientet e Policisë, shoku i dhomës, shtetasi O. V., për sqarimin e të gjitha rrethanave dhe mekanizmit të ngjarjes.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore në vendngjarje do ketë njoftim të detajuar për këtë rast."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco