Lajmi i fundit

LIVE - Sali Berisha prezanton në Mat kandidatit e koalicionit 'Bashkë Fitojmë', Skënder Gjuci

Fshati Rraboshtë pa ujë dhe energji elektrike, banorët: Tubacionet dhe telat të amortizuar

16:55, 18/03/2023
A+ Aa A-

Ndodhet vetëm 2 kilometra larg qytetit të Lezhës, por ky fshat nuk ka njohur prej shumë vitesh asnjë investim. Sipas banoreve të fshatit Rraboshtë të Lezhës, prej vitesh ka mungese te ujit te pijshem dhe furnizimit te energjise elektrike.

“Rrugë nuk ka, dritat fiken pa orar, sot  fshati nuk ka ujë të pijë. Ka pesë vjet që nuk kemi ujë për të pirë” u shprehen banorët.

 Sipas tyre, bashkia e Lezhes eshte në dijeni të problemeve të tyre, por pavarësiht kësaj nuk kanë investua, por vetem i kane mashtruar gjate fushatave elektorale.

Në  këtë fshat ndodhen rreth 2 mijë banorë të cilët përballme me mungesene ujit te pishem dhe energjise, ndëraa ende nuk asnjë asnjë plan për ndërtimin e një ujësjellësi të ri, apo në ndërhyrjet e rrjetit elektrik apo infrastrukturës rrugore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco