Lajmi i fundit

Deklarata skandaloze/ Çuçi-britanikëve: Ndalojini shqiptarët, janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Shpërdorim detyre me pasoja 1.2 mln euro/ ‘Arrest shtëpie’ për sekretarin e Ministrisë së Financave

Shpërdorim detyre me pasoja 1.2 mln euro/ ‘Arrest shtëpie’ për sekretarin e Ministrisë së Financave

12:36, 02/02/2023
A+ Aa A-

Lirohet nga burgu sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave, Arlind Gjokutaj.

 Gjykata e Apelit ka caktuar sot masën ‘arrest shtëpie’ për Gjokutajn i cili u arrestua pak ditë më parë shpërdorim detyre me pasoja 1.2 milionë euro në arkën e shtetit.

E njëjta masë është dhënë dhe për të arrestuarit e tjerë, Alban Ruli dhe Fatmri Hoxha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco