Godina e SPAK dhe e GJKKO nga sot do ruhet nga Garda e Republikës

Godina e SPAK dhe e GJKKO nga sot do ruhet nga Garda e Republikës

11:34, 01/02/2023
A+ Aa A-

Prej ditës së sotme godina e SPAK dhe ajo e GJKKO do të ruhet me efektivë të Gardës së Republikës së Shqipërisë.

Deri më sot, këto institucione ruheshin nga efektivë të Policisë së Shtetit dhe ato të policisë së burgjeve.

Ky vendim u mor në 27 korrik të vitit të kaluar, për të nisur zbatimin ditën e sotme (1 shkurt).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco