Lajmi i fundit

SYRI DIGJITAL/ Çfarë prodhoi protesta e 20 Shkurtit për opozitën?

Del foto e ish-policit serb gjatë arrestimit në Jarinje

Del foto e ish-policit serb gjatë arrestimit në Jarinje

16:09, 10/12/2022
A+ Aa A-

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën”, Petar Petkoviç, ka thënë sot se Policia e Kosovës e ka arrestuar në Jarinje, ish-policin Dejan Pantiç.

Ndërkohë “Kosovo Online” ka publikuar një fotografi të këtij të fundit gjatë arrestimit në pikën kufitare në Jarinje.

Serbët në Leposaviç dhe Zveçan kanë filluar të grumbullohen dhe të bllokojnë rrugët, derisa në Mitrovicë të veriut është lëshuar alarmi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco