FOTO/ Forca të shumta policore në Ibër të Mitrovicës, prezentë edhe karabinierët italianë

FOTO/ Forca të shumta policore në Ibër të Mitrovicës, prezentë edhe karabinierët italianë

16:40, 10/12/2022
A+ Aa A-

Forca të shtuara të Policisë së Kosovës, si dhe karabinierët italianë, tashmë kanë rritur prezencën mbi urën kryesore të Ibrit në Mitrovicë.

Alarmi që është aktivizuar që në orën 15:00 vijon të dëgjohet ende, raporton Kosova Press.

Mësohet se serbët kanë aktivizuar alarmin edhe në komuna e Leposaviqit, Zubin, Potokut dhe Zveҫanit e që në bazë të praktikave të mëparshme fton qytetarët të mblidhen tek barrikada.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco