Bien sirena alarmi në veri të Mitrovicës

Bien sirena alarmi në veri të Mitrovicës

15:25, 10/12/2022
A+ Aa A-

Alarmi i sigurisë është ndezur në Veri të Mitrovicës.

Krahas kësaj, REL ka raportuar se qytetarët serbë në veri kanë filluar të mblidhen në Rudarë, në afërsi të Zveçanit.

Sipas informatave nga vendi i ngjarjes, aty janë parë burra të maskuar dhe gra.

Arsyeja e mbledhjes ende nuk është bërë e ditur, por ka informata se kjo vjen pas një arrestimi në veri.

Në këtë vend, Rudarë, më herët janë ngritur barrikada nga serbët lokalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco