VIDEO/ Fier, makina merr zjarr befas në parking

VIDEO/ Fier, makina merr zjarr befas në parking

09:20, 10/12/2022
A+ Aa A-

Një automjet Ford Fokus me targa AA 359 DG me pronar Jani Dukën nga fshati Luar i  Roskovecit  ka marrë flake ndërkohë që ishte i parkuar në sheshin pas kishës ortodokse në qendër të Fierit.

Kanë qenë punonjës të kishës që kanë parë tym dhe kanë njoftuar zjarrfikësit që kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes duke bërë të mundur shuarjen e flakëve. Burime policore pohuan se mund të ket qënë një shkëndijë elektrike që ka shkaktuar zjarrin. Megjithatë, Policia e Fierit ka nisur hetimet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco