Lajmi i fundit

LIVE nga New Jersey/ Deputetët e PD, Oerd Bylykbashi dhe Belind Këlliçi, takim me diasporën shqiptare

Bilanci i COVID/ 1 i infektiktuar në 24 orët e fundit, shërohen 20 të tjerë

Bilanci i COVID/ 1 i infektiktuar në 24 orët e fundit, shërohen 20 të tjerë

19:16, 09/12/2022
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është regjistruar 1 rast me koronavirus nga 101 testime të kryera. Fatmirësisht asnjë qytetar nuk e ka humbur jetën si pasojë e COVID gjatë këtyre 24 orëve.

Ministria e Shëndetësisë teksa apelon qytetarët të vaksinohen, njofton se në spitalin COVID3 po merr trajtim mjekësor 1 pacient.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar nga koronavirusi 20 qytetarë ndërsa në të gjithë vendin mësohet se janë 162 raste aktive me COVID.

Statistika ( 9 Dhjetor 2022)
Raste të reja ditore                1
Të shëruar në 24 orë             20
Të shtruar në spitale             1
Humbje jete në 24 orë           0
Testime ditore                       101

Testime totale                   2,012,211
Raste pozitive                      332,377
Raste të shëruara                  328,621
Raste Aktive                             162
Humbje jete                              3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve
Tiranë                    108
Vlorë                         17
Fier                           11
Gjirokastër                8
Shkodër                 5
Berat.                        5
Durrës.                      3
Lezhë.                        2
Elbasan.                   2
Korçë.                         1

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco