I dënuar 6 vite burg në Greqi, prangoset 43-vjeçari i shpallur në kërkim

I dënuar 6 vite burg në Greqi, prangoset 43-vjeçari i shpallur në kërkim

12:09, 07/12/2022
A+ Aa A-

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë kanë kapur, në lagjen “Isa Boletini”, Vlorë, shtetasin në kërkim M. Ll., 43 vjeç, banues në Vlorë. Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve bënë ndalimin e këtij shtetasi, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me vendimin e datës 28.12.2021, ka njohur vendimin penal të Gjykatës Njëantarëshe të Krimeve të Selanikut, Greqi, e cila e ka dënuar 43-vjeçarin, me 6 vjet, 8 muaj e 15 ditë burgim, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco