Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ TASK FORCE: Historia e pavarësisë, a i dimë të gjitha?

VIDEOLAJM/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit, dalin pamjet nga momenti i krimit

11:47, 29/09/2022
A+ Aa A-

SYRI TV publikon për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, pak ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Ngjarja ndodhi më 21 prill 2021 në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan.

Siç shihet nga pamjet, fillimisht ka pasur përplasje midis dy grupeve të militantëve. Po ashtu në pamje shihet se grupi i ruajtjes së votave i angazhuar nga PD bllokon një makinë që sipas tyre kishte lista me pagesa dhe para. Krimi ndodh edhe pse ka një prani të shtuar të forcave policore.

Në ngjarjen në fjalë u plagosën dhe tre persona të tjerë, mes tyre një efektive policie.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco