Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ TASK FORCE: Historia e pavarësisë, a i dimë të gjitha?

Mbyllja e kopshtit 'Zubey Hanim', edukatorja: Ku të shkoj në këtë kohë krize

Mbyllja e kopshtit 'Zubey Hanim', edukatorja: Ku të shkoj në këtë kohë krize

10:39, 29/09/2022
A+ Aa A-

Prindërit, nxënësit dhe edukatoret janë mbledhur përpara godinës së Qeverisë, për të protestuar ndaj mbylljes së kopshtit të tyre  "Zübeyde Hanım" në kolegjin “Turgut Ozal” në Tiranë.

Ky kopësht, pjesë e institucioneve arsimore të Fondacionit Gylistan, është mbyllur po ashtu si shkollat e mesme, me urdhër të Qeverisë shqiptare, e cila nuk ia rinovoi  licensësn.

'Ku të shkoj në këtë kohë krizë. Nuk ka asnjë kopsht tjetër që të kishte këto kushte, 8 tualete në një kat. Të na kishte lajmëruar më para se kemi qera për të paguar. Ne jemi shokuar nuk e prisnim këtë vendim, aq më tepër nga gjykata'- është shprehur edukatorja e kopshtit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco