Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos: Shqiptarët që ikin

‘Cigare kontrabandë’, arrestohet 37 vjeçari në Tiranë

‘Cigare kontrabandë’, arrestohet 37 vjeçari në Tiranë

12:40, 27/09/2022
A+ Aa A-

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një 37 vjeçar për kontrabandë cigaresh.

Sipas njoftimit të policisë, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në dyqanin në pronësi të shtetasit S. R. dhe gjatë kontrollit në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar, në cilësinë e provës materiale, dhjetëra steka me paketa cigaresh, të dyshuara të kontrabanduara

Njoftimi i policisë/ Tiranë

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive në fushën e krimit ekonomik. 

Goditet nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar të DVP Tiranë, një rast i tregtimit të mallrave të dyshuara të kontrabanduara. 

Sekuestrohen steka me cigare, të dyshuara të kontrabanduara.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive, kanë goditur një tjetër rast të kontrabandës së mallrave, për të cilin kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

- S. R., 37 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale "Kontrabanda me mallra të tjera". 

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në dyqanin në pronësi të shtetasit S. R. dhe gjatë kontrollit në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar, në cilësinë e provës materiale, dhjetëra steka me paketa cigaresh, të dyshuara të kontrabanduara.  

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

#angazhimpërkushtimsakrificë👮‍♂️🚔

#tëvendosurkundërkrimit✅

#nëçdoskajtëvendit🇦🇱

#nëshërbimtëqytetarëve👮‍♂️🤝🙍‍♂️

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco