EMRI/ Po mblidhte arra, bie nga pema dhe vdes 68-vjeçari

EMRI/ Po mblidhte arra, bie nga pema dhe vdes 68-vjeçari

16:28, 25/09/2022
A+ Aa A-

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në fshatin Starovë në rrethin e Beratit. Një 68-vjeçar mësohet se ka qenë duke mbledhur arra së bashku me familjen në tokat e tij dhe nga pakujdesia ka rënë nga pema.

Lartësia nga e cila ka rënë i moshuari ka qenë fatale pasi ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme menjëherë pas rënies në tokë.

Familjarët e tmerruar kanë njoftuar menjëherë policinë që ka shkuar në vendngjarje, ndërkohë që trupi i pajetë i të moshuarit është transportuar me ambulancë drejt Morgut të Spitalit Rajonal të Beratit, ku viktima Syrja Hoxha do ti nënshtrohet autopsisë mjeko-ligjore, që do të konfirmojë edhe shkaqet e vdekjes.

Mësohet se familjarët e Hoxhës por edhe bashkëfshatarë të tjerë, dëshmitarë në vendngjarje, janë duke dhënë deklaratat e tyre në polici në lidhje me ngjarjen e rëndë aksidentale që i mori jetën 68-vjeçarit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco