Lajmi i fundit

LIVE/ 'Syri Digjital' me moderatorin Bled Marku

VIDEO/ Incident në Durrës, MEK përplaset me mbështetësit e regjimit të Iranit

22:03, 17/08/2022
A+ Aa A-

Një incident ka ndodhur në hapjen e festivalit veror të librit në Durrës. 

Nje grup iranianesh të Manzës (MEK) protestuan kundër pranisë ne panairin e librit të një stende të shoqatës Asila, e cila mbron shtetasit iranianë që dezertojnë nga MEK dhe që financohet nga Republika Islamike e Iranit.

Pas protestave, policia shoqëroi disa anëtarë të shoqatës Asila. 

Por në polici ka shkuar edhe edhe gazetari Gjergj Thanasi, përfaqësues i shoqatës Asila i cili ka bërë denoncim për ushtrim dhune.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco