Lajmi i fundit

LIVE/ Kryetari i PD Sali Berisha, në bashkëbisedimin e përjavshëm me gazetarët

VIDEO-SYRI TV/ Plagosi punonjësin e IMT-së se i prishi banesën, autori: Isha në gjendje depresive...

15:23, 13/08/2022
A+ Aa A-

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e së shtunës ku Qani Muca plagosi Inspektorin e Mbrojtjes së Territorit Ilirjan Gavelli, teksa ky i fundit ka qënë duke zbatuar vendimin për shembjene banesës.

Para oficerit të policisë gjyqësore, autori i ngjarjes ka shpjeguar arsyet që e kanë çuar të ndërmarrë veprimin dhe të qëllojë me armë zyrtarin e IMT. 

“E qëllova,  isha në depresion se do më prishnin shtëpinë e mbeta në mes të rrugës” këto janë fjalët e para të dëshmisë së 55-vjecari Qani Muca.

Ngjarja për të cilën akuzohet Muca, ndodhi në banesën e tij, kur punonjësi i IMT-shkoi në lagjen Todi Shkurti për të zbatuar urdhrin për shembjen e banesës së Muçës.

Pasi ka shprehur mosdakordësine ka nisur konflikti mes inspektorit dhe Muçës ku ky i fundit  ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të punonjësit Ilirjan Gavelli, duke e plagosur në bark.

Burime bëjnë me dije se pas plagosjes Muça nuk ka tentuar të largohet nga banesa, por është kapur menjëherë në vendin e ngjarjes pasi kanë mbërritur punonjësit e policisë të cilët e kanë shoqëruar në komisariat.

Ndërkohë që inspektori është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari13/08/2022 18:52

Qytetaret shqiptare po e tregojne cdo dite e me teper qe jane shume budallenj!! Disa nga varferia, skamja, nga deshperimi, nga pamundesia, nga papunesia dhe nga mungesa e shpreses per ditet qe do te vijne, vrasin veten, varin veten ne litar, helmohen apo hidhen nga ballkoni!! Por nuk luftohet dhe nuk largohet varferia dhe e keqja duke u vetesakrifikuar, por duke luftuar me shkaktaret e te keqes, duke e goditur fort mu ne zemer shkaktarin e te keqese perpara se t'ia fusesh plumbin vetes, perpara se te varesh veten, perpara se sa te helmosh veten dhe perpara se sa te hidhesh nga ballkoni!! Sigurisht qe edhe ai punonjes shteti ka faj dhe pergjegjesi te rende penale per zbatimin e nje urdheri kriminal dhe te paligjshem te eproreve te tij. Prandaj eshte punonjes shteti dhe jo nje thjesht nje ushtar i armatosur ne frontin e luftes qe duhet te zbatoje pa asnje diskutim nje urdher luftarak. Por megjithate, nuk dhunohet dhe nuk goditet punonjesi i shtetit, qe ka marre persiper nje detyre te veshtire per te zbatuar nje urdher te zi, nje urdher antinjerezor, nje urdher kriminal nga eprori i vet kriminel. Ne kete rast qytetari qe mori ate guxim burreror, te lavderueshem dhe mesimdhenes per shkelesit e ligjit dhe dhunimit te te drejtave te njeriut, per t'iu pergjigjur dhunes me dhune dhe krimit me krim, do te ishte mire qe te kishte goditur urdheruesin kryesor qe nuk pyet as per ligj, as per moral, as per te drejtat e njeriut dhe as krimin qe po kryen ndaj popullit!! Vetem keshtu mesimi do te jete 100 fish me i mire!!!

Shto koment

Denonco