VIDEO/ Masakër në Malin e Zi, 34-vjeçari vret 10 persona, mes tyre 4 fëmijë

VIDEO/ Masakër në Malin e Zi, 34-vjeçari vret 10 persona, mes tyre 4 fëmijë

19:06, 12/08/2022
A+ Aa A-

Në Cetinje të Malit të Zi, në afërsi të Shtëpisë së Qeverisë, kanë mbetur të vrarë 11 persona, ndërsa gjashtë janë plagosur, mes tyre edhe një pjesëtar i policisë, siç konfirmojnë Shërbimi Publik i Malit të Zi nga Administrata e Policisë.

Siç raporton Telegraf.rs , në mesin e 11 të vrarëve ishin edhe katër fëmijë.

Siç mëson RTCG, tragjedisë i ka paraprirë një konflikt familjar, pas së cilës sulmuesi ka qëlluar rastësisht kalimtarët në rrugë.

Sulmuesi ka qëlluar edhe në drejtim të policisë, i cili në përleshje me ta, ka mbetur i vrarë.

4 të plagosur janë shtruar në spitalin e Cetinjës, ndërsa dy të plagosur janë transportuar në Qendrën Klinike në Podgoricë.

Sipas informacioneve jozyrtare, agresori është një 34-vjeçar, i cili ka qëlluar edhe mbi fëmijët.

Sipas mediave bëhet fjalë për Vuçko Boriloviqin nga Cetinja.

Në vendngjarje ndodhet prokurori i lartë i shtetit, shërbimet e emergjencës, policia dhe Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit, shkruan Vijesti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco