Kishte mbjellë tokën me kanabis, pranga kultivuesit

Kishte mbjellë tokën me kanabis, pranga kultivuesit

11:17, 12/08/2022
A+ Aa A-

Policia e Fierit ka zbuluar një parcelë me kanabis dhe vuri në pranga kultivuesin e dyshuar të bimëve narkotike.

Në kuadër të operacionit “Semani” u bë i mundur arrestimi i 28-vjeçarit K.M. i cili shtetas dyshohet se ka kultivuar në tokën në pronësi të tij, në fshatin Daullas, në anë të lumit Seman, bimë të dyshuara narkotike kanabis sativa, të cilat u asgjësuan me anë të djegies. 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco