Lajmi i fundit

LIVE/ Kryetari i PD Sali Berisha, në bashkëbisedimin e përjavshëm me gazetarët

Dhunuan policin në Peshkopi, arrestohen 3 'të fortët'

Dhunuan policin në Peshkopi, arrestohen 3 'të fortët'

11:14, 12/08/2022
A+ Aa A-

Janë arrestuar tre personat të cilët ditën e djeshme pas një konflikti në Peshkopi kanë goditur një efektiv policie duke i shkaktuar plagë.  Mësohet se në pranga kanë rëndë D.S., 52 vjeç; A. Sh., 36 vjeç dhe M. A., 45 vjeç, banues në Peshkopi.

Ata akuzohen për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta, duke i shkaktuar dëmtime në trup, shtetasin M. K., 64 vjeç ( punonjës policie), i cili ka qenë duke hyrë në banesën e tij.

Polici, M. K., në kushtet  e vetëmbrojtjes, ka qëlluar me armë zjarri, në ajër. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco