Zjarr i fuqishëm në Nikël të Fushë-Krujës, zjarrfikësit po luftojnë me flakët

18:56, 05/08/2022
A+ Aa A-

 

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë zonën mes fshatit Zezë dhe Vrionit në njësisë administrative Nikël.

Zjarri i rënë po djeg sipërfaqe të mëdha pyjesh të ulëta me shkurre e pemë dhe po merr përmasa të frikshme.

Për shuarjen dhe neutralizimin e flakëve ka ndërhyrë reparti zjarrfikës i Krujës të cilët po përpiqen të lokalizojnë flakët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco