Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Itali/ U kap me 34 kg kokainë në kamion, shqiptari rrezikon 30 vite burg

Itali/ U kap me 34 kg kokainë në kamion, shqiptari rrezikon 30 vite burg

19:09, 05/07/2022
A+ Aa A-

Një shqiptar që jeton në Itali rrezikon të dënohet me 30 vite burg, pasi në kamionin që ai drejtonte u kapën 34 kilogramë kokainë.

Sipas mediave të huaja, kamioni u ndalua në traun me pagesë në autostradën e Vipitenos, dhe gjatë kontrollit të ushtruar u konstatua se në mjet ndodheshin 34 kilogramë kokainë, e cila ishte fshehur në kabinën e shoferit.

Shqiptari u arrestua menjëherë dhe u transferua në burgun e Bolzanos, ndërkohë që pritet që të dalë brenda pak ditësh para gjykatës.

Kokaina, me vlerë rreth tre milionë euro, thuhet se nuk ishte e destinuar për tregun e Tirolit të Jugut. Kontrabandisti i dyshuar i drogës përballet me një dënim me burg nga nëntë deri në 30 vjet. Burri përfaqësohet nga avokati Nicola Nettis.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco