Kanabis në oborrin e shtëpisë në Fier, procedohet 16-vjeçari

Kanabis në oborrin e shtëpisë në Fier, procedohet 16-vjeçari

13:49, 05/07/2022
A+ Aa A-

Një 16-vjeçar nga Roskoveci i Fierit është proceduar penalisht, pasi në oborrin e shtëpisë së tij janë gjetur të kultivuara bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për një shtetas 16 vjeç, banues në Kurjan, Roskovec, pasi në oborrin e banesës së tij, janë gjetur të kultivuara bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco