VIDEO/ Zjarret shfarosin 10 ha pyje në Krujë, zjarrfikësit të rraskapitur: Janë të qëllimshme!

13:03, 05/07/2022
A+ Aa A-

Një sipërfaqe e madhe me pyje e shkurre është përfshirë nga flakët në Krastën e Krujës. Zjarri deri tani ka shkrumbuar mbi 10 hektarë pyll dhe vijon të avancojë duke u përhapur me shpejtësi, njofton gazetari i SYRI TV.

Zjarri, sipas zjarrfikësve, është i qëllimshëm pasi janë disa vatra.

Dy grupe të forcave zjarrfikëse të Krujës janë në vend duke u përpjekur të lokalizojnë flakët, por kjo është mjaft e vështirë për shkak të terrenit dhe mungesës së rrugës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco