Plagosja e 51-vjeçarit në Mirditë, arrest me burg për autorin

Plagosja e 51-vjeçarit në Mirditë, arrest me burg për autorin

11:25, 05/07/2022
A+ Aa A-

Autori i plagosjes së 51-vjeçarit Martin Prenga mbrëmjen e së premtes në zonën e Fanit në Mirditë, do të qëndrojë në burg.

Florian Gjoka u njoh me masën e sigurisë ne Gjykatën e Lezhës.

Në seancën gjyqësore të zhvilluar me dyer te mbyllura, pasi dëgjoi palët, gjyqtari Artan Hajredinaj e cilësoi te ligjishëm arrestimin e 21-vjeçarit dhe vendosi ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në burg” pa afat për veprat penale “Vrasja me paramendim” e mbetur në tentativë dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco