EMRAT/ Pranuan rryshfete nga fermerët, gjykata jep masën e sigurisë për dy të arrestuar

EMRAT/ Pranuan rryshfete nga fermerët, gjykata jep masën e sigurisë për dy të arrestuar

15:25, 01/07/2022
A+ Aa A-

Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për Arbri Pajo dhe Shaban Zaçen, të akuzuar për korrupsion me subvencionet në bujqësi.

Seanca u mbajt pa praninë e avokatëve edhe pse dy të pandehurit kishin kërkuar të mbroheshin nga avokatë të zgjedhur prej tyre.

Bojkoti i masave të sigurisë nga avokatët e Korces detyroi gjykatën të shtyjë dy herë senacën për caktimin e masës së sigurisë e cila në mungesë të mbrojtësve u zhvillua pa pjesëmarrjen e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco