Lajmi i fundit

TASK FORCE/ '7 Korrik' protesta e shqiptarëve

Tragjedia në liqenin e Prushit, dy fëmijët që u mbytën janë vëllezër

Tragjedia në liqenin e Prushit, dy fëmijët që u mbytën janë vëllezër

20:40, 27/05/2022
A+ Aa A-

Dy fëmijët e moshës 10 dhe 14 vjeç që u mbytën në liqenin e Prushit janë vëllezër. 

Mateo dhe Klevis Taku kishin hyrë në ujë bashkë me 4 të mitur të tjerë. 

Sipas policisë, ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:05 në liqenin e Prushit, pranë Vaqarrit. 

Trupat e tyre u nxorën nga polumbarët e RENEA rreth 2 orë pas ngjarjes. 

Njoftimi i Policisë
Sot, rreth orës 18:05, në liqenin e Prushit, janë mbytur dy të mitur të moshës 11 dhe 13 vjeç.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar mënjeherë në vendngjarje dhe kanë nisur kërkimet.

Njëkohësisht drejt vendngjarjes janë nisur edhe polumbarët e Reneas, për të bërë të mundur gjetjen e trupave të dy të miturve. 

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco