Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Kryetari i PD Sali Berisha, bashkëbisedim online me shqiptarët e diasporës

Trazirat nga tifozët në Tiranë, ambasada e SHBA apel amerikanëve: Shmangni qendrën dhe tubimet e mëdha

Trazirat nga tifozët në Tiranë, ambasada e SHBA apel amerikanëve: Shmangni qendrën dhe tubimet e mëdha

11:17, 25/05/2022
A+ Aa A-

Ambasada amerikane në vendin tonë u ka bërë thirrje shtetasve të saj që jetojnë në Tiranë që të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale në lidhje me informacionet për finalen e “Conference League” që do të luhet sot në stadiumin “Air Albania”. Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të saj, ambasada këshillon personelin dhe qytetarët amerikanë që të shmangin qendrën e Tiranës për shkak të turmave të mëdha të tifozëve që mund të shkaktojnë trazira.

“Qeveria shqiptare ka shpallur ditë pushimi për administratën publike në Tiranë më 25 maj. Autoritetet kanë njoftuar se rrugët e shumta që hyjnë dhe dalin nga qyteti do të jenë të hapura vetëm për mjetet e urgjencës. Rrugët e shumta në qendër të qytetit, pranë stadiumit dhe në të gjithë Bllokun do të jenë të mbyllura për qarkullimin e automjeteve. Ju lutemi vini re se këto emërtime gjithashtu mund të ndryshojnë. Monitoroni mediat lokale dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit për informacionin më të fundit.

Ambasada e SHBA-së këshillon fuqimisht qytetarët amerikanë dhe personelin e ambasadës amerikane që të shmangin qendrën e Tiranës dhe zonën e Stadiumit të mërkurën më 25 maj. Për shkak të turmave të mëdha që priten në Tiranë, ju lutemi bëni kujdes në të gjithë qytetin dhe jini të vetëdijshëm për rrethinën tuaj. Shmangni tubimet e mëdha dhe çdo zonë ku demonstratat janë të pashmangshme ose në vazhdim. Jini të vetëdijshëm për rrethinën tuaj. Monitoroni mediat lokale për përditësime. Mbani një profil të ulët”, thuhet në njoftimin e Ambasadës së SHBA-së”, thuhet në faqen e ambasadës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco