VIDEO/ Shpërthen bombola e gazit në Fier, dëmtohet i moshuari

16:29, 18/05/2022
A+ Aa A-

Një bombol gazi ka shpërthyer në katin e dytë të një pallati në lagjen 29 Nentori. 

Sipas burimeve për SYRI-n, në banesë ndodheshin një çift të moshuarish.

I zoti i shtëpisë ka tentuar të largoj bombulën që ishte në aneksin e shtëpisë dhe ka pësuar dëmtime të lehta në duar. 

Fier/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 15:45, në lagjen "29 Nëntori" në banesën e shtetasit Y. M. ka rënë zjarr si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit.

Shtetasi Y. M ka marë dëmtime të lehta në duar.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco