Ndahet nga jeta ish-deputetja e PS, vuante nga një sëmundje e rëndë

Ndahet nga jeta ish-deputetja e PS, vuante nga një sëmundje e rëndë

09:37, 14/05/2022
A+ Aa A-

Ndahet nga jeta ish-deputetja e PS dhe pedagogia Edlira Haxhiymeri.

Lajmi është bërë me dije nga familjarët.

“TĂ« dashur familjarĂ« dhe miq, me pikĂ«llim tĂ« madh ju njoftoj se nĂ«na ime e shtrenjtĂ«, Edlira Haxhiymeri, ndĂ«rroi jetĂ«. ​Ju falenderoj pĂ«r ndihmesĂ«n dhe mbĂ«shtetjen qĂ« na keni dhĂ«nĂ« gjatĂ« mĂ« shumĂ« se 5 viteve tejet tĂ« vĂ«shtira ku luftuam me çdo mjet e mĂ«nyrĂ« pĂ«r tĂ« mposhtur sĂ«mundjen e saj. Lamturia e fundit pĂ«r EdĂ«n tonĂ« tĂ« dashur Ă«shtĂ« nesĂ«r nĂ« varrezat e TufinĂ«s. Nisja e kortezhit Ă«shtĂ« nĂ« ora 11:00 nga shtĂ«pia funerale Alba 2000”, shkruan djali nĂ« njĂ« postim nĂ« rrjetet sociale.

Haxhiymeri vuante nga një sëmundje e rëndë prej vitesh. Ajo nuk mundi të fitojë betejën.

Edlira Haxhiymeri, pedagoge e Universitetit të Tiranës ka shërbyer si deputete e Partisë Socialiste vite më parë. Ajo ka mbajtur gjithashtu postin si Sekretare Organizative në selinë rozë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco