Nisin hetimet për kryetarin dhe anëtarin e skuadrës së Erzenit, ja arsyeja

Nisin hetimet për kryetarin dhe anëtarin e skuadrës së Erzenit, ja arsyeja

09:18, 20/01/2022
A+ Aa A-

Kryetari dhe anëtari i shoqatës KF Erzeni janë proceduar penalisht pasi akuzohen për shpërdorim detyre.

Në njoftimin e policisë së Durrësit thuhet se u  proceduan penalisht shtetasit M. Sh., me detyrë kryetari i shoqatës së Klubit të Futbollit Erzeni dhe F. D., anëtar i shoqatës së Klubit të Futbollit Erzeni, për veprat penale "Mashtrimi", "Shpërdorimi i kompetencave" dhe "Shpërdorimi i detyrës".

Drejtoria e Shumë Sporteve në Bashkinë Shijak ka bërë kallëzim se këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë shpërdoruar detyrën dhe kompetencat, duke përfaqësuar shoqatën e Klubit të Futbollit, në mbledhje dhe votime, pa lejen e drejtuesve të bashkisë Shijak.  

Njoftimi i plotë:

DVP Durrës

Shpërdoruan detyrën dhe kompetencat, procedohen penalisht kryetari dhe anëtari i shoqatës KF Erzeni.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar Durrës proceduan penalisht shtetasit M. Sh., me detyrë kryetari i shoqatës së Klubit të Futbollit Erzeni dhe F. D., anëtar i shoqatës së Klubit të Futbollit Erzeni, për veprat penale "Mashtrimi", "Shpërdorimi i kompetencave" dhe "Shpërdorimi i detyrës".

Për këta shtetas është bërë kallëzim nga ana e Drejtorisë së Shumë Sporteve në Bashkinë Shijak, se dyshohet që shtetasit M. Sh. dhe F. D., në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë shpërdoruar detyrën dhe kompetencat, duke përfaqësuar shoqatën e Klubit të Futbollit, në mbledhje dhe votime, pa lejen e drejtuesve të bashkisë Shijak.  

Materialet i kaluan Prokurorisë së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme procedurale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco