FOTOLAJM/ Shikoni se si pushteti rrethon ‘5 Majin’, terror banorëve

FOTOLAJM/ Shikoni se si pushteti rrethon ‘5 Majin’, terror banorëve

08:35, 19/01/2022
A+ Aa A-

Ditën e sotme, 19 janar është parashikuar shembja e 3 ndërtesave në zonën e "5 Majit" për t'i hapur rrugë nje projekti të dyshimtë dhe për të cilin banorët e zonës kanë qenë kundër.

Policia ka rrethuar zonën që në orët e para të mëngjesit. Banorët e kanë kundërshtuar këtë projekt që nga fillimi dhe prej gati 3 muajsh kanë zhvilluar protesta, pasi sipas tyre nuk kanë arritur një marrëveshje me bashkinë.

Policia ka rrethuar zonën dhe ka bllokuar çdo hyrje e nuk lejojnë as mediet dhe as banorët e tjerë që të kalojnë.

Shikoni foton më poshtë për të kuptuar se sa shumë policë ka dërguar pushteti kundër banorëve të kësaj zone që janë në të drejtë e tyre.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco