VIDEO/ Shpërthen bombola në Elbasan, rrezikohet banesa

VIDEO/ Shpërthen bombola në Elbasan, rrezikohet banesa

15:02, 17/01/2022
A+ Aa A-

Një shpërthim bombule ka ndodhur në lagjen “Emin Matraxhiu” në Elbasan. Bombula e gazit ishte vendosur në ballkon.

Kanë qenë efektivet e shqiponjave që kanë dëgjuar shpërthimin dhe menjëherë kanë ndërhyrë duke shuar zjarrin me mjete rrethanore. Duke bërë të mundur kështu ndalimin e shpërndarjes së flakëve që rrezikonin banesën.

Me mbërritjen e zjarrfikësve situata është normalizuar duke fikur totalisht zjarrin.

Ndërkohë mësohte se në banesën ku ndodhi shpërthimi jetojnë një çift të moshuarish.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco