FOTO/ Ngacmoi seksualisht 14-vjeçaren, kush është biznesmeni i arrestuar

FOTO/ Ngacmoi seksualisht 14-vjeçaren, kush është biznesmeni i arrestuar

18:18, 16/01/2022
A+ Aa A-

Një 64-vjeçar nga Vlora, i identifikuar si Vesaf Musa është vënë në pranga në Fier, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë 14 vjeç.

Arrestimi është bërë nga Policia e Fierit, pasi ngjarja ka ndodhur në Levan.

Musa njihet si biznesmen në zonë, pasi merret me prodhimin e vajit të ullirit.

Biznesi i tij i vizitua së fundmi edhe nga ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca dhe ambasadorja amerikane, Yuri Kim.

Njoftimi i Policisë së Fierit:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin V. M., 64 vjeç, banues në Skrofotinë, Vlorë, pasi dyshohet se në Levan ka ngacmuar seksualisht një shtetase të mitur 14 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

fatmir sinani17/01/2022 00:06

ky pedofili do perdhunuar 24 ore pa pushim

Tirja e revoltum16/01/2022 19:25

Sa fat ka kjo Kimetja që I qëllojnë gjithë " miqtë" bisnesmenë hamshorë dhe qeflinj. Ne ngelëm në rradhën e Spirokaripalit..

Albani16/01/2022 19:01

Se mos na ka ngacmuar edhe Kimin, se na prishi me Ameriken pastaj. Pa per ministren vari leshin, gjen te tjera i gjati.

Saimir16/01/2022 18:49

Ministres dhe kimit i ka vajtur mendja. . .

kadri hasbiu16/01/2022 18:24

do degjojm shum historira per kimeten se kshu jan komunistat

Shto koment

Denonco