Lajmi i fundit

Ekzekutimi mafioz në Sukth, viktima dyshohet se ka marrë pjesë në 12 ngjarje kriminale

Shoqërohet nga policia një person në Sarandë, ja për çfarë akuzohet

Shoqërohet nga policia një person në Sarandë, ja për çfarë akuzohet

08:34, 15/01/2022
A+ Aa A-

Shoqërohet një person i dytë nga kontrollet e Policisë në Sarandë. Mësohet se është kapur nga forcat “Shqiponja” me dorezë metalike një i ri nga fshati Vllahat, bashkia Delvinë. Ai akuzohet për mbajtje të armëve të ftohta.

Në kuadër të ruajtjes së sigurisë dhe rendit, policia e Sarandës, ditën e djeshme ngriti disa postblloqe në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit.

Nga kontrolli i ushtuar nga forcat Shqiponja dhe FNSH në vendin e quajtur Ura e Kranesë pasditen e djeshme u kap një i ri nga Gjirokastra. Këtij të fundit iu gjetën disa doza me lëndë narkotike.

Postblloqet vazhdojnë për kapjen e personave të armatosur, apo në kërkim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco