Pezullohen dy efektive të patrullës në Elbasan, rezultuan përdoruese droge

Pezullohen dy efektive të patrullës në Elbasan, rezultuan përdoruese droge

23:39, 06/12/2021
A+ Aa A-

Dy efektive të Patrullës së Policisë në Elbasan janë pezulluar nga detyra. 

Vendimi është marrë pasi nga analizat ato kanë rezultuar përdoruese të lëndëve narkotike. 

Efektivet në radhët e uniformave blu në Policinë e Elbasanit janë të moshës 20-25 vjeç dhe jane punonjëse të Patrullës së Përgjithshme.

Syri.net raportoi më herët se nga analizat e kryera në 4 qarqe, rezultuan përdorues droge 44 efektivë të policisë. 

Nga këta 12 efektivë kanë dalë pozitivë  të testit të drogës në Tiranë, 12 në Shkodër dhe 2 efektive policie femra në Elbasan si dhe 15 punonjës policisë ne Vlore dhe 3 në Sarandë.

Burimet bëjnë me dije se efektivët janë kryesisht të patrullës. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco