‘Volvo 4’, SPAK kërkon 10 vjet burg për Astrit Avdylajn

‘Volvo 4’, SPAK kërkon 10 vjet burg për Astrit Avdylajn

16:40, 03/12/2021
A+ Aa A-

SPAK ka mbyllur hetimet për grupin e Avdylajve dhe ka kërkuar 10 vjet burg për kreun e grupimit, Astrit Avdylaj.

Astrit Avdylaj, që u lirua nga burgu në korrik 2021, për shkak të tejkalimit të afateve të paraburgimit, akuzohet për veprën penale “grup i strukturuar kriminal”, “trafik i lëndëve narkotike” dhe “armëmbajtja pa leje”.

Njoftimi i SPAK:

SPAK ka kërkuar 10 vite burg për kokën e grupit të Avdylajve, Astrit Avdyli, ne burgun e sigurisë së lartë, për grup të struktuar kriminal , armëmbajtjej pa leje dhe trafikim droge.
-Jasim Kala, 9 vite burg i sigurise se lartë.
-Denis Llaftiu, 9 vite burg i sigurise se larte.
-Fatos Llaftiu, 3 vite burg.
-Iskender Sale (Alias Mehmet Gjini), 12 vite burg i sigurise se larte.
-Xhemal Shala

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco