Shembje në rrugë, bllokohet qarkullimi në rrugën kombëtare Burrel-Tiranë

Shembje në rrugë, bllokohet qarkullimi në rrugën kombëtare Burrel-Tiranë

09:52, 28/11/2021
A+ Aa A-

Qarkullimi në rrugën nacionale Burrel - Skuraj është bërë me vështirësi që prej orës 5 të mëngjesit të sotëm.

Një masiv shkëmbor është shembur në afërsi të vendit të quajtur ‘Sektori C’, duke bllokuar fillimisht totalisht qarkullimin e automjeteve.

Shembja e masivit shkëmbor krijoi një varg të gjatë automjetesh që lëviznin në drejtim të Tiranës dhe Burrelit.

Ndërkohë në vendngjarje ka mbërritur policia e cila ka menaxhuar trafikun, ndërsa një mjet tip fadrom po punon për heqjen e gurëve.

Në ditët me shi ky aks rrugor bëhet gjithmonë problematik për shkak të rënies së gurëve pasi i mungojnë rrjetat mbrojtëse në shpatin e malit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco